Weekendowe wieści z domów tymczasowych 16.10.2011

W ramach prezentacji pomysłu przydługi tekst o własnych koteryjnych tymczasach, które zaczynają rozglądać się za domkami.

BATERYJKI

Wieści z domu tymczasowego sanatoryjnego – czyli leczącego :)

Bateryjki już naładowały swoje ogniwa i powoli przygotowują się do pierwszych szczepień. Rozpoczynam zapisy na poszczególne kociaki, z tym że casting będzie prawdziwym wyzwaniem, a walka zacięta :) Bateryjki szukają domów niewychodzących, z zabezpieczeniami wszelakimi, najchętniej z innymi zwierzętami. Są jeszcze maluchami, więc na pewno przyzwyczają się do psa, dajmy na to. Koty mają w małym palcu. Najchętniej zapewne poszłyby dwupakami, chociaż dziewczyny są samodzielne, więc zaakceptują też inne koty.

Na pierwszy ogień: Electra Bateryjka.

Malutka Electra pierwszego dnia w Koterii

Jak egipska bogini

Czarne diablątko, które gdy wszyscy kichali potrafiło na mnie prychnąć. Jedyne. Jest bardzo odważna i waleczna. Jej hobby to lanie inny kotów. Uwielbia bijatyki, skakanie do gardeł, zagryzanie i ciągnięcie za ogon. Przy czym po oswojeniu okazała się bardzo kontaktowa, grzecznie daje się wygłaskiwać i mruczy zadowolona. Jest najwyżej w bateryjkowej hierarchii.

Electra ma czarne, delikatne futerko, czarny nosek, czarne poduszeczki od łapek. Oczka koloru jeszcze nie określonego. W ostrym świetle pięknie widać wszystkie prążki, więc nie jest jeszcze do końca określone, czy nie „zdymnieje”. Ale chyba nie…

Zdrowotnie jest super – szybciutko przeskoczyła nad herpeswirozą, którą dzieciaki przeszły, dwa dni była osowiała,  a trzeciego naparzała się jak zwykle.

Druga, którą dziś zareklamuję to Anoda Bateryjka.

Swojego czasu pierwsza w hierarchii stada, zarówno jak były super-kulkowato-malutkie, jak i później, po odstawieniu od Matki Galwanicznej. Zajęła się całym miotem, opiekowała rodzeństwem i ewidentnie im matkowała. Podejrzewam, że wyrośnie z niej bardzo opiekuńcza kotka, idealna do domów, które planują stać się kiedyś domami tymczasowymi. Najbardziej pomagała Amperowi, kiedy był chory – wylizywała mu nosek, kiedy nie mógł oddychać i zawsze leżała przytulona do niego, żeby słabiaczka grzać.

W momencie,w  którym zaczęły kociaki zdrowieć i odzyskiwać siły i apetyt, Anoda nagle oddała tron Electrze, sama spadając na sam dół drabiny elekcyjnej. Najwyraźniej na dominacji jej wcale nie zależy. Aktualnie do jedzenia podchodzi nawet po Amperze!

O Anodzie też warto powiedzieć, że jest troszkę bardziej skryta od Electry (bo Electra to wulkan samozadowolenia i olbrzymie ego z czarnym ogonkiem), ale jako pierwsza nauczyła się mruczeć, głośno i wyraźnie, i z klatki zamiast krzyczeć, że chce wyjść, czy że jest głodna – Anoda mruczy. Ale mruczy tak, że słychać ją w całym pokoju :)

ważenie przed odrobaczaniem

Andzia jest buraską nietypową, bo bardziej centkowano-rozetkową niż pasiasto-tygrysią. Ma cudne, czarne usteczka i białe obwódki wokół oczy. I wiecznie strapiony wyraz oczek, co też jest skrajnie urocze. Hobby: kombinatoryka. Wszystko najpierw ogląda przekrzywiając łebek i nic nie robi bez zastanowienia. Zdecydowanie największy potencjał intelektualny miotu :)

Dziś był piękny dzień na zdjęcia i cudowny na wygrzewanie – Bateryjki korzystały z tej energii słonecznej i ładowały, ładowały, ładowały….

Bateryjki mają około 3 miesięcy. Historię ich pojawienia się można przeczytać tu: blog.koteria.org.pl/popoludniowa-kronika-policyjna/

Natomiast w sprawie adopcji prosimy kontaktować się na maila: koteriaodkuchni@gmail.com w tytule maila wpisując: Bateryjki.

Nie dość, że obowiązuje Umowa adopcyjna, to dodatkowo wizyta przed i poadopcyjna również.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Adopcje, Domy tymczasowe, Ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>