Weekendowe wieści z domów tymczasowych – 11.12.2011

Nadworny kronikarz adopcyjny przeprasza, że weekendowe mają skłonność do nieregularnego pojawiania się ;-) Nadworny kronikarz niestety czasami zapamiętale oddaje się lekarzowaniu, a wtedy z czasem zaczyna się robić krucho.

Nadrabiając zapraszamy do lektury:

DOROTKA

Witamy :) Dorotka melduje, że czuje się dobrze i podoba jej się byc domowym pieszczochem. Choc „pieszczochem” to może za duże słowo, bo ona z tym mizianniem to bywa humorzasta, za to na łóżko wskakuje już zupełnie bez skrępowania :) ostatnio dostarczyła nam troszkę zmartwień, bo na łapce Dorotki pojawiła się dziwna zmiana niewiadomego pochodzenia. Obecnie jednak łapka pięknie się goi, a sama ranka w ogóle Dorotce nie przeszkadzała. Brykała, jakby w ogóle nie zdawała sobie sprawy, że coś na tej łapce jest. Pozdrawiamy!WIERA

Do p. Kasi pojechała kotka Wiera (którą to gwiazdę można też było zobaczyć w tvp2, w reportażu o Koterii).  Zdażyło jej się kilkukrotnie w nowym domu kichnąć, przez co dostała trzy zastrzyki i została wyleczona, a p Kasia przeszła kolejny stopień bycia dt – po podawaniu kropel do oczu Beci, teraz zapoznała się z techniką zastrzyków podskórnych.

„Gruba Kota jest zdrowa, apetyt wrócił.  Uwielbia przytulanie i głaskanie, ale jeszcze sama do mnie nie przychodzi.  Nadal się chowa, jak mnie spotka podczas zwiedzania mieszkania.

Jest bardzo grzeczna i milusia.

Najbardziej lubi spać wyciągnieta jak długa, na brzuchu z łapami wyciągniętymi przed siebie.”

PAPIAKI

Papiakami mieliśmy małą panikę, już podejrzenie poważnej choroby zakaźnej, ale na szczęście alarm okazał się być przedwczesny. Za to prócz tego:

Papki jak to Papki „grzybią” i łobuzują. Duży staje się coraz śmielszy. Zapędza się nawet na łóżko. Siadujemy sobie razem na kanapie, złapanie go na głaski też zajmuje coraz mniej czasu – choć zdecydowanie preferuje porę wieczorną na czułości. Jest też bezceremonialny w walce o swoje – jak pojawia się jedzenie (zwłaszcza to nie dla niego) to nie ma dla niego przeszkód nie do pokonaniaJ Wzorem Małego zaczyna asystować przy różnych czynnościach, ale na razie z bezpiecznej odległości. A Małego ostatnio zafascynowały urządzenia sanitarne – bada ja wnikliwie polując na kropelki wody – bo jest kotkiem preferującym picie wody świeżejJ Jego zainteresowania ostatnio doprowadziły go do kąpieli w ubikacji – tak szybko wyskakiwał, że nawet nie zdążył wrzasnąćJ Poza tym jego czułość wzrasta – parę nocy temu zaaplikował mi masaż głowy z akupunkturą

U Beaty zaś zmiany:

Bezik został wyadoptowany, za to pojawił się Archibald i Arthur – kolejna część odwiecznej sagi na AR :)

„Maluchy uwielbiają wspólne zabawy którymi cieszą oczy opiekunów, są ufni, lubią ludzi i inne zwierzęta. Za wspólny dom odwdzięczą się miłością, wiernością, grzaniem w zimę i mruczanką do poduszki :)

Arthur to kocurek który miziania nigdy nie ma dość, z uporem maniaka próbuje wyłudzić cokolwiek co choćby przypomina głaskanie.

Archibald nie jest aż tak natretny jak brat aczkolwiek głaskaniem również nie gardzi, kocha gonitwy za pluszowymi myszami :)”

BATERYJKI i HERRMESS

U mnie ilość tymczasów zmniejszyła się do trzech – dwóch Bateryjek Hermesa, który to wyraźnie odetchnął.

Z kolei Amper zaczyna czuć się facetem, w każdym tego słowa kocurzym znaczeniu. Przeżyliśmy kolejne odrobaczanie, po którym szykujemy się do powtórki szczepienia. I musimy się ogłosić, a przynajmniej Electrę. Ostatnio jednak kiedy wracam do domu jest już ciemno, więc nowych zdjęć nie ma, ze starych zaś da się coś jeszcze nieopublikowanego wyciągnąć :-)

MAJKA

Do naszych domów tymczasowych dołącza też p. Milena, która postanowiła pomóc kotce Majce. Chwilowo wieści jeszcze brak – ale zawczasu już dziękujemy :)

KULKA

Do domu tymczasowego trafiła też czarna Kulka. Tutaj p. Hania była głównym łącznikiem, za co serdecznie dziękujemy.

Polecamy się Państwa ciągłej uwadze i pomocy w szukaniu domów dla kociaków. Dodatkowo, jeżeli ktoś chciałby podjąć z nami współpracę jako dom tymczasowy – prosimy się odzywać: koteriaodkuchni@gmail.com

Ten wpis został opublikowany w kategorii Adopcje, Domy tymczasowe, Ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>