Sagan

Pewien  pan przywiózł stadko siedmiu kotów do sterylizacji. Wyglądały dziwnie podobnie, a zwłaszcza  wszystkie podobne były do jednego. Nie za duże, zwarte, z blisko osadzonymi okrągłymi oczkami. Wszystkie przyszły z potworną biegunką. Posiedziały więc w Ośrodku dużo dłużej niż przepisowe dwa i siedem dni.

Dwa okazały się nieoswojone i po zabiegach oraz wyleczeniu  wróciły na miejsce. Reszta, całkowicie oswojona, znalazła domy. Został nam tylko przypuszczalny ojciec rodu. Leczył się najdłużej i okazało się, że musiał przeżyć jakiś wypadek – miał przetrącony tył, bezwładny ogonek i chodził kołyszącym się krokiem Johna Wayna. Miał taki zwyczaj (raczej nie wzięty od znanego aktora), że  gdy się otwierało klatkę do sprzątania zawisał na ramieniu pielęgniarza – taka kocia wersja damy z łasiczką. Z powodu niepełnej sprawności tyłu kota o powrocie na ulicę można było zapomnieć  - nie uciekłby sprawnie przed niebezpieczeństwami. Jako nie w ciemię bity stary wyjadacz szybko wykombinował, że jak będzie zwisał dostatecznie często na ramieniu człowieka to człowiek się do takiego zwisu przyzwyczai, a kot niepostrzeżenie wyjdzie na tym ramieniu z Koterii. No i wyszedł.

Sagan nadal jest chory, ma kłopoty z perystaltyką – prawdopodobnie neurologiczne uszkodzenia po niewiadomym zdarzeniu, więc kilka miesięcy skutecznie  zatyka się kałem. Musi mieć specjalną dietę – bardzo restrykcyjnie przestrzeganą przez niego (nie ma mowy by mu nie dać jego kurczaczka – on już pilnuje by nikt o tym nie zapomniał), leki  i, niestety, co jakiś czas lewatywy. Może będzie miał operację, ale nie wiadomo na ile mu ona pomoże, i co ważniejsze, na jak długo. To wyjątkowy przypadek, kiedy cieszymy się jak ma biegunkę –  to znaczy, że się nie zatyka. Ot, jeszcze jedno potwierdzenie powiedzonka, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólne, Opieka. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>