Relacja na kolanie, ale łapanie było solidne

Młody wie, że Ewa nie przejdzie koło niego obojętnie i poczęstuje go i burą koleżankę smaczną puszką. PS Noga nie należy do Ewy, tylko do Wu!

Młody wie, że Ewa nie przejdzie koło niego obojętnie i poczęstuje go i burą koleżankę smaczną puszką.
PS
Noga nie należy do Ewy, tylko do Wu!

Przepraszamy za kiepską foto-relację, ale nie było czasu ani robić dobrych zdjęć, ani teraz dobrze opisać akcji. ;)

Wczoraj Ewa zorganizowała dwie łapanki. Pierwsza była szczególna – Ewa złapała przy pomocy podbieraka kota, który wygląda na bardzo chorego. Jeszcze nie znamy stanu jego zdrowia.

 

 

Druga łapanka, tuż obok, na Bródnie (z tego miejsca pochodzi jednooki Bonifacy, dla którego szukamy domu), zajęła parę godzin i skończyła się koło północy. Udało się złapać 5 kotów. Dwa wypuściliśmy, bo karmicielki rozpoznały w nich koty już ciachnięte, trzy Ewa zawiozła do Koterii. Ale dwa z nich też mogą już być wykastrowane – niestety, niektórzy weterynarze znaczą ucho poprzez nacięcie klina. To jest nie do rozróżnienia od uszkodzeń powstałych w czasie walk kotów, ugryzienia przez psa czy uszkodzeń od jakichś ostrych elementów. Takie oznaczanie jest bezsensowne – w niczym łapaczom nie pomaga, nie chroni kota przed niepotrzebnym stresem czy niepotrzebną narkozą.
W Koterii oznaczamy kocie uszka cięciem płaskim – bardzo rzadko zdarzają się takie „naturalne” urazy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kocia Warszawa, Koty miejskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „Relacja na kolanie, ale łapanie było solidne

  1. daliam pisze:

    Prosze poradzcie jak złapać kotki które nie chca wejsc do klatki łapki. Jestem doswiadczona w łapaniu kotów ale te spryciary omijaja je łukiem , to juz trwa 2 tygodnie. Ratunku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>