Psik!

Psik

Rysunek Tomka Niewiadomskiego

Mówię „nie” kotokracji . Mam po dziurki w nosie ludzkich wymysłów na temat kotów. Tej całej kociej mitologii, kociej anegdotologii. Kotów. Ich jedzenia w pięćdziesięciu odmianach. Ich hamaczków, myszeczek, transporterków i …sierści na moim płaszczu! Ich pyszczków. Ich sylwetek. Dość dominacji wizualnej: filmik, obrazek, zdjęcie, deseń – od kartki pocztowej po sztukę nowoczesną. Moja tablica na FB to same kocie pyszczki, którym nie mogę pomóc. Moje rozmowy, listy, teksty, rysunki albo o kotach, albo z kotami. Więcej słów kieruję do Dżungli niż do mamy. Niedługo zacznę miauczeć i mruczeć, bo zapomnę o słowach, skoro ważna jest tylko modulacja głosu.

Nigdy nie wyrzeknę się ich wibrysów wyprzedzających dotyk. Ich cichostępych łapek. Ich beztroski. Ich zadumy. Ich badawczych spojrzeń. Ich punktu widzenia, który tak często się zmienia: znad podłogi na dach regału. Ich nienachlanego towarzystwa.

Dajcie mi jednak trochę miejsca, kochane futrzaki. Nie zabierajcie mnie zupełnie w wasz koci świat. Rozumiecie przecież jak nikt, czym jest potrzeba odrzucenia ograniczeń. Wytłumaczcie ludziom, że choć jesteście wspaniałe, nie chcecie nikomu przysłaniać świata.

Wasza, mimo powyższego „psik”, przyjaciółka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Psik!

  1. maja pisze:

    Dobrze sobie znaleźć odskocznię od wszystkiego, żeby nie zwariować. ;) Nawet od kotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>