O koterii

Ośrodek „Koteria” powstał w lutym 2009 r. w Warszawie, jako pierwszy w Polsce ośrodek wsparcia dla polityki TNR, stawiając sobie za cel powszechną, bezpośrednią i ciągle dostępną, bezpłatną usługę sterylizacji kotów miejskich.

Plany wyspecjalizowanego ośrodka wzięły się z wieloletnich doświadczeń w prowadzeniu schroniska, bezpośredniej opieki nad kotami i organizowania pomocy dla opiekunów kotów. Urządzenie i wyposażenie Ośrodka oraz przyjęte procedury pozwalają zachować bezpieczeństwo sanitarne i optymalny stan kotów powracających do środowiska. Pomimo nastawienia na maksymalną przepustowość, każdy kot jest traktowany indywidualnie, w niezbędnej współpracy z opiekunem, wolontariuszami, innymi lecznicami i organizacjami. Ośrodek udziela ciągle licznych porad, wypożycza sprzęt, prowadził szkolenia dla opiekunów kotów miejskich. Tylko w szczególnych przypadkach Ośrodek bierze udział w interwencjach i udziela pomocy w wyłapywaniu.

Chcemy pomagać wszystkim opiekunom kotów miejskich. W tym celu chcemy współpracować także z administratorami nieruchomości, zakładami leczniczymi dla zwierząt i służbami miejskimi. Nie tworzymy schroniska dla kotów ani jakiegoś stowarzyszenia opiekunów. Chcemy tylko postarać się, by ludzie pomagający kotom nie byli sami i bezradni. Dlatego, że od nich zależy najwięcej. I po to, by było ich więcej.

Rutynowy zakres działania gabinetu weterynaryjnego obejmuje:

  • badanie,
  • zabiegi profilaktyczne,
  • sterylizację/kastrację,
  • oznakowanie kota przez płaskie obcięcie rogu ucha,
  • pobyt i obserwację po zabiegu,
  • ewentualne leczenie, stosownie do stopnia oswojenia i sytuacji kota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>