Literacko-blogowy konkurs Koterii

REGULAMIN

Ogłaszamy konkurs na teksty związane z działalnością Koterii – mogą to być teksty o zwierzętach, które dokarmiacie, którymi się opiekujecie, z którymi mieszkacie lub choćby jedynie obserwujecie. Nawet nie muszą to być koty. :) Mile widziane byłyby fotografie ilustrujące tekst. Teksty te nie muszą propagować idei, które nam przyświecają (ograniczanie populacji kotów wolno żyjących, by poprawiać ich los), ale nie mogą być sprzeczne z tymi ideami.

W przypadku Autorów-blogerów mogą to być prace, które były już na blogach Autorów wcześniej publikowane – prosimy tylko o podanie nam tej informacji oraz linku do opublikowanej pracy.

Przesłanie nam prac (w tym zdjęć) będziemy traktować jako oświadczenie, że są Waszego autorstwa i/lub przysługują Wam wobec tych dzieł prawa autorskie. Przesłanie nam prac (w tym zdjęć) jest równoznaczne ze zgodą na ich publikację na blogu Koterii (http://blog.koteria.org.pl/) oraz zgodą na publikację fragmentów tych prac (w tym wybranych zdjęć) na fanpejdżu Koterii na Facebooku – jako „zajawek” publikacji na blogu Koterii. Przesłanie nam prac nie oznacza przekazania nam żadnych praw autorskich do tych dzieł, poza prawami do wymienionych wyżej bezpłatnych publikacji.

Nie możemy zapewnić Szanownym Autorom wynagrodzenia za publikację, ale przewidzieliśmy nagrody.

Nie chcemy wprowadzać rywalizacji, nie przewidujemy zatem żadnej gradacji nagród – Autor każdej pracy, którą opublikujemy na naszym blogu, otrzyma nagrodę. Nie wolno nam (ani tego nie chcemy!) Fundacyjnych pieniędzy odjąć kotom od pyszczków, zatem na nagrody przeznaczamy nasze Koteryjne gadżety. Na zdjęciu prezentujemy przykłady nagród – nagrody będziemy dobierać losowo (może jakiś Koteryjny podopieczny będzie wskazywał łapką ;) ).

Każdy Autor może nam przesłać dowolną liczbę prac – może zostać opublikowanych kilka prac tego samego Autora – każda opublikowana praca będzie nagradzana osobną nagrodą.

W razie napływu wielu prac publikacja nagrodzonych tekstów może się rozciągnąć w czasie (planujemy publikowanie nie częściej niż ok. 1 tekstu w tygodniu – by jak najwięcej czytelników naszego blogu miało czas zapoznać się z każdym tekstem). Jednak zawiadomienia o nagrodzeniu tekstu – oraz same nagrody! – do Autorów prac zakwalifikowanych do publikacji będziemy wysyłać niezwłocznie.

Prace prosimy przesyłać na adres: blog@koteria.org.pl. Decyzje o publikacji – a równocześnie o przyznaniu nagrody – będzie podejmować jury w składzie:

1) Dorota Kozińska – „kierownik literacki” :) Koterii,

2) Kinga Izdebska – też „kierownik literacki” Koterii (każda z Pań ma własną kierownicę i kieruje w swoją stronę :) ),

3) Jana Zamięcka – wieloletnia kocio-blogerka.

Zastrzegamy sobie możliwość (dyskretnej i drobnej) ingerencji w nadesłane teksty naszej Koteryjnej korektorki – Małgorzaty Ruszkowskiej.

Nie narzucamy wielkości tekstów, ale serdecznie prosimy, by nie były baaaardzo długie (zastrzegamy sobie możliwość skrócenia prac i ograniczenia liczby zdjęć – ale tylko po konsultacji z Autorami i za Ich zgodą).

Wszystkie publikowane prace będą podpisane imieniem i nazwiskiem Autora(-ów) i/lub – na życzenie – nadesłanym nickiem/pseudonimem. W przypadku prac osób prowadzących blogi (niekomercyjne) lub prywatne strony internetowe (niekomercyjne) – chętnie zamieścimy w podpisie adresy tych blogów lub stron.

Terminów nie ograniczamy – konkurs będzie trwał do odwołania.

Nagrody będziemy przesyłać pod wskazany przez Autorów adres (do wiadomości Koterii). Termin dostarczenia będzie niestety zależny od sprawności Poczty Polskiej. Koszt wysłania nagród pokryjemy oczywiście my. Przesłanie nam prac będziemy traktować jako uznanie przez Autorów powyższego regulaminu.

Mamy wielką nadzieję, że otrzymamy wiele świetnych utworów – i już jesteśmy ich szalenie ciekawi! Zatem jeszcze raz serdecznie zapraszamy do pisania, nadsyłania, a później wszystkich do wspólnego czytania!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Konkursy, Ogólne. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Literacko-blogowy konkurs Koterii

  1. Pingback: Nietypowy konkurs

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>