Ewa zapuściła się aż na Paluch

Aby zmieścić w kotowozie 5 kotów, trzeba było 2 koteczki umieścić w jednej klatce-łapce. Później obie weszły z niej do jednej klatki. Niestety, trzeba było je rozdzielić.

Aby zmieścić w kotowozie 5 kotów, trzeba było 2 koteczki umieścić w jednej klatce-łapce. Później obie weszły z niej do jednej klatki. Niestety, trzeba było je rozdzielić.

Na prośbę pani Pauliny (pozdrawiamy serdecznie!) Ewa wyruszyła wczoraj swoim wypełnionym łapankowym sprzętem (oraz wolontariuszem Wu) kotowozem aż na Paluch (Włochy).
Plan przewidywał złapanie 5 kotów (na więcej nie było miejsca, po mniej żal byłoby jechać aż tak daleko) i tyle się też pojmać udało. Poszło dosyć gładko, pani Paulina była bardzo pomocna, większość mieszkańców osiedla, wokół którego Ewa łapała, kibicowało naszej robocie.
Wolno żyjących kotów jest tam bowiem około 15 – większość mieszkańców rozumie, że pozwolenie na rozmnażanie się byłoby złe i dla nich, i dla populacji tamtejszych kotów – opiekunowie nie nastarczają już z dokarmianiem, a wciąż pojawiają się nowe koty. :( Następne wizyty Ewy będą więc konieczne.

Łapanie zatem się udało, nie udały się natomiast zdjęcia – wygląda na to, że fotoreporterska komórka wolontariusza Wu zaczęła się sypać. :-)
Aparat w komórce zadziałał dopiero na następnym, wczorajszego wieczora, łapaniu Ewy. Po zawiezieniu do Koterii kotów z Palucha, Ewa postanowiła wpaść jeszcze w okolice placu Zawiszy, gdzie łapała już chyba kilkadziesiąt (!) razy. Niedawno, dzięki pomocy Tajemniczego Wujka Z, udało się złapać tam od dawna nieuchwytną trikolorkę oraz jednego malucha. Wczoraj w podbierak łapaczy wpadł kolejny maluch. To już nie była koteryjna łapanka – kociak, tak jak i poprzedni z tego miejsca, trafi na tymczas do Ewy. Choć kiedyś, jak podrośnie, na pewno do Koterii też wpadnie, załatwić parę spraw. ;)

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kocia Warszawa, Koty miejskie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Ewa zapuściła się aż na Paluch

  1. Gratuluję udanej akcji, świetnie, że działacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>